Herkes seçim telaşında o AKP’li dağda iş başında

Bölgelerdeki adaylar siyasi partiler tarafından halka duyurdu ve çalışmalarına hız kazandı. AKP MYK’sında kendine yer alan ve TRT’de yaptığı programlarla tanınan Serdar Kılıç ise sahada görünen isimler arasında değil. TRT’de birçok programın yapımcısı da olan Kılıç, Instagram hesabından dağ evinden görüntüler paylaşmaya devam ediyor.

Kılıç son paylaşımında dağ evindeki torna tezgahındaki çalışmasını parlaştı. Kılıç paylaşımında doğayı tercih etme sebebini de anlattı.

Herkes sahada o dağda… Kim bu AKP’liGüncel

SERDAR KILIÇ KİMDİR?

Karapapak kökenli ailede 1969 yılında dünyaya gelen Kılıç, 1976-1979 Mukavemet kayağı Cross Country kayak eğitimi aldı. 1980-1989 yıllarında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik Faaliyetlerinde bulundu. 1990-1991 yıllarında Temel Dağcılık Eğitimleri gördü, yurt içinde ve yurt dışında birçok dağ tırmanış gerçekleştirdi. ODTÜ jeoloji mühendisliği eğitimine devam ederken, bu bölümden beden eğitimi ve spor bölümüne geçti ve 1995 senesinde buradan mezun oldu. Yüksek lisansını Spor Organizasyonu ve Yönetimi üzerine yaptı. Bu dönemde, Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı gibi konularda sertifikalar aldı.

2022 yılında kendi tasarımlarını taşıyan yurtiçi/yurtdışında satışlarının yapıldığı Od Sportswear adlı tekstil ürünleri ve bıçaklar üreten markayı hayata geçirdi.

2008-2009 arasında Sky Türk kanalında İçimdeki Doğa, 2010-2011 yıllarında NTV’de Doğada Tek Başına, 2011’de yine NTV’de Doğada Çocukla, 2012’de NTV’de Doğada Tek Başına Dağ Evi ve 2014’te hala devam etmekte olan TRT Haber’de Doğadaki İnsan, TRT Belgesel ’de ise Ulak isimli belgesel programlarının yapımcılığını ve sunuculuğu üstlendi. Bu programlarda, doğada nasıl hayatta kalınacağına dair eğitici bilgiler vermekteydi. Aynı zamanda Sarıkamış Harekâtı ve 30 Ağustos Büyük Taarruz gibi insan-doğa arasındaki mücadeleyi anlatan bir belgesel serileri hazırladı. “Doğaya Dönüş” isimli bir kitabı bulunmaktadır. 2011 yılında “Modern Evliya Çelebi” Ödülünü aldı. 2012 yılında Esquire Dergisi tarafından düzenlenen anket sonucunda “Yılın En Güvenilir Erkeği” seçildi.

2012 yılında, Afyonkarahisar Gelişim Platformu Derneği tarafından düzenlenen, “Uluslararası Afyonkarahisar Buluşmaları” organizasyonun da Serdar Kılıç, “En Marka Yüz” ödülüne layık görüldü.
2013 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesinin düzenlediği ” Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri” organizasyonunda “Doğada Tek Başına Dağ Evi” programıyla en iyi belgesel ödülü aldı.

İlk ve orta dereceli okullar ve üniversitelerde konferans, eğitim ve seminerler verdi ve vermeye devem etmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x