19 yaşındaki orkestra şefi İzmir’de konser verecek

Orkestra şefi, piyanist ve besteci olan 19 yaşındaki Maximilian Cem Haberstock, 6 Nisan Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde konser verecek.

Haberstock’un Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası’nı yöneteceği konserde, 21 yaşındaki keman sanatçısı Tassilo Probst, Tchaikovsky’nin keman konçertosunu icra edecek.

Ahmed Adnan Saygun Orkestrası, Haberstock yönetiminde Schumann’ın No.4 Op.120 re minör senfonisini de seslendirecek.

CEM HABERSTOCK KİMDİR?

Almanya’nın Münih kentinde dünyaya gelen şef, piyanist ve besteci Haberstock, altı yaşından bu yana piyano çalıyor. Carl Bechstein Yarışması (Genç Müzisyen) da dahil olmak üzere birçok piyano yarışmasında birincilik ödülünün de sahibi olan Haberstock 9 yaşında beste yapmaya, 10 yaşındayken de orkestra şefliğine ilgi duymaya başladı. Genç sanatçı 12-15 yaşları arasında, dünyanın en saygın şeflerinden Mariss Jansons’un mentorluğunda çalıştı.

Piyano alanında birçok ödül kazanan Haberstock, uluslararası alanda Carnegie Hall’de sahne alarak dikkatleri üzerine çekerken, Berlin’deki Schloss Bellevue’de Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier için Lang Lang ile birlikte unutulmaz bir konser verdi.

20’den fazla ülkeden 52 seçkin genç müzisyenden oluşan “Genç Filarmoni Orkestrası Münih”in kurucusu olan Haberstock, 2023 yılında festival tarihinin en genç katılımcısı olarak Gstaad Şeflik Akademisi’ne kabul edildi.

Güher ve Süher Pekinel’in kurduğu Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Vakfı’nın ve Deutsche Stiftung Musikleben’in bursiyeri olan Haberstock, 2023/24 ve 2024/25 sezonları için, altı konser yöneteceği Oltenia Filarmoni’ye Baş Konuk Şef olarak atandı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x